Chór szkolny
Sport
Tradycje szkolne - ślubowanie klas pierwszych
Aktywnie i zdrowo
Wycieczki
Wolontariat
A A A

W sobotę 10 marca o 10 rano w Szkole Podstawowej nr 14 rozpoczęło się spotkanie z kandydatami na uczniów wszystkich poziomów klas i ich rodzicami. Starszych i młodszych gości przywitała pani dyrektor Jarosława Kozak. Przedstawiła grono nauczycieli i zaprezentowała naszą szkołę jako miejsce bezpieczne, nowoczesne i życzliwe uczniom. Zebrani dowiedzieli się też, że nasza szkoła rozpoczyna nabór do klasy IV o profilu sporty walki – judo i zapasy. Zajęcia specjalistyczne w tym zespole będą prowadzili trenerzy. Wśród zgromadzonych rodziców z wielką radością rozpoznaliśmy naszych absolwentów. To dobry znak, że wracają do swej starej szkoły, tym razem w roli rodziców. Dobrze jest móc wrócić do miejsca, które się zna i do nauczycieli, którym się ufa.

     

Po spotkaniu z panią dyrektor uczniowie i ich opiekunowie wyruszyli pod opieką pani Aliny Bogdańskiej na spacer po szkole. Wszystko zaczęło się od III piętra, czyli kondygnacji przeznaczonej dla uczniów klas I-III. Nasi goście zajrzeli do biblioteki i czytelni, do sali języka polskiego, gdzie mogli porysować na tablicy multimedialnej, a dłużej zatrzymali się w sali klasy Ia. Uczniowie zajęli ławeczki, rodzice też próbowali to zrobić i potoczyła się rozmowa o tym, jak jest w szkole. Rodzice dowiedzieli się, że na ich dzieci czeka ładna, nowoczesna sala ze sprzętem multimedialnym, świetlica pełna nowych zabawek, w tym klocków Lego, świetlica z bezpłatnymi zajęciami z języka niemieckiego, hiszpańskiego, z plastyki, muzyki, stołówka z dwudaniowymi obiadami. A pierwszego września będą czekać na pierwszaków bezpłatne podręczniki. Potem wszyscy przenieśli się do sali języka angielskiego, gdzie pierwszoklasiści dwa razy w tygodniu mają swoje zajęcia. Panie anglistki przygotowały dla naszych małych gości zabawy z użyciem tablicy multimedialnej. Było zatem wspólne liczenie w języku angielskim i rozpoznawanie kolorów.

     

Nasi goście odwiedzili też sale przedmiotowe, gdzie młodzież poznaje tajemnice biologii, geografii, historii. W sali do nauki fizyki i chemii zobaczyli przygotowane przez pana Wojciecha Kaskę menzurki z różnymi płynami, które zmieniły kolory po dolaniu do nich wywaru z czerwonej kapusty. Dzięki temu prostemu zabiegowi można było się dowiedzieć, który z płynów ma odczyn kwasowy, a który zasadowy. Zajrzeli też do świetnie wyposażonej w sprzęt pracowni informatycznej.

Kandydaci do klas starszych wędrowali po szkole pod opieką pani Magdaleny Wróblewskiej, wychowawczyni obecnej klasy VIIa.

Wszyscy wizytę w naszej szkole zakończyli zdrowym poczęstunkiem w stołówce szkolnej.  Goście obdarowani specjalnymi gadżetami i zadowoleni wrócili do domów. Wielu z nich w sekretariacie szkoły złożyło już dokumenty, potwierdzając tym samym wolę podjęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 14. Czekamy i na tych kandydatów do klas I-VIII, którzy dziś nie zdążyli nas odwiedzić i na tych, którzy chcą rozpocząć naukę w klasie zapaśników i dżudoków. Każdemu pokażemy szkołę i o niej opowiemy.

 

                                                                                                      Anetta Socha