Chór szkolny
Sport
Tradycje szkolne - ślubowanie klas pierwszych
Aktywnie i zdrowo
Wycieczki
Wolontariat
A A A

Dnia 13.02.2018 Szkołę Podstawową nr 14 odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Leluki. Gości już od rana wypatrywali pierwszoklasiści. W czasie przerwy z ciekawością spoglądali przez okna i wreszcie radośnie krzyknęli: Już są! Po chwili na trzecim piętrze ukazali się nasi goście.

     

Przedszkolacy wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami uczestniczyli w zajęciach pod tytułem Świat z figur geometrycznych. Zabawę przygotowała i kierowała nią pani Renata Preuss – wychowawczyni klasy Ia. Dzieci wspólnie tworzyły przedmioty, zwierzęta, postacie oraz budowle składające się z figur geometrycznych. Kilka prac pozostało w świetlicy szkolnej, a resztę przedszkolacy zabrali ze sobą. Nasi goście odwiedzili też salę, w której odbywają się lekcje języka angielskiego i tu pod kierunkiem pani Magdaleny Rzodkiewicz uczyły się nowych słówek, śpiewając piosenkę. W czasie tej wizyty był też czas na odwiedzenie biblioteki szkolnej, do której młodszych kolegów i koleżanki zabrali nasi pierwszacy. Pani Elżbieta Skibicka pokazała dzieciom, jakie piękne i ciekawe książki czekają na nie na półkach biblioteki. Nasi goście widzieli też świetlicę szkolną, w której uczniowie bawią się, czekając na swych rodziców.

Po ponadgodzinnej wizycie przedszkolacy pożegnali się z uczniami klasy Ia i nauczycielami i ruszyli do swego ukochanego przedszkola. Być może niektórzy z nich będą się uczyć w naszej szkole w nowym roku szkolnym.

 

Renata Preuss