Ślubowanie klas pierwszych
Sport
Wycieczka do ZGOK-u
Dzień kropki
A A A

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu tradycyjnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie z klas 1a i 1b pod kierunkiem wychowawczyń p. Małgorzaty Kamińskiej i p. Anny Krakowiak zaprezentowali swój program artystyczny – były wiersze, piosenki, tańce. Po części artystycznej nastąpiło złożenie ślubowania oraz pasowanie ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie. Całość została poprowadzona przez uczennice klasy 5a – Martę Brejnak, Julię Kadziewicz, Natalię Przegrocką.

Po ślubowaniu pierwszaków przyszedł czas na starszych uczniów – czyli otrzęsiny klasy 6a. Młodzież, by wejść do grona uczniów naszej szkoły, musiała przejść kilka konkurencji, m.in. narysowanie z zasłoniętymi oczami krowy i przyczepienia jej ogona, przejście toru przeszkód, zabawy w kalambury. Uczniowie wykonali wzorowo wszystkie zadania, a tym samym udowodnili, że należą do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 14.