Ślubowanie klas pierwszych
Wycieczka do ZGOK-u
Dzień kropki

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania.

W klasach pierwszych i drugich wybrane wcześniej fragmenty odczytały uczennice z klasy 7a Lena i Monika. Najmłodszym dzieciom

bardzo spodobały się zaproponowane przez starsze koleżanki lektury. Wszystkie dzieci obiecały wykonać ilustracje do wysłuchanych tekstów.

W klasach trzecich wybrane przez siebie fragmenty książek przeczytały wychowawczynie, a w klasach IV - VII - nauczycielki języka polskiego.

Oto tytuły książek, z których pochodziły przeczytane teksty:

D. Wawiłow, Wierszykarnia
J. Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
D. ParlakKapelusz Pani Wrony
A.Milne, Kubuś Puchatek
R. Goscinny, Mikołajek
J. Podsiadło, Czerwona kartka dla Sprężyny
M.Twain, Pamiętniki Adama i Ewy

Więcej zdjęć w Galerii

"Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów".
                                                                                                                       Jarosław Iwaszkiewicz

28 marca w Gimnazjum nr 13 odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Pięknego Czytania. My również wzięliśmy udział w konkursie. Zadaniem uczestników było odczytanie wybranego przez siebie fragmentu książki pochodzącego z literatury fantasy. Jedna z naszych uczestniczek odczytała fragment opowiadania autorstwa uczennicy klasy III a Marty Klimowicz.

Dwie nasze uczennice, Karolina Kucka z klasy II b oraz Sabina Pankova z III a otrzymały wyróżnienia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pani Elżbieta Skibicka, nauczyciel bibliotekarz, ogłosiła konkurs plastyczny na „Logo Biblioteki Szkolnej”. Był to konkurs dla wszystkich chętnych i wystartowało w nim bardzo wiele osób. Bardzo aktywna okazała się klasa pierwsza. Wszyscy jej uczniowie otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów za zaangażowanie i wiele pięknie wykonanych prac.

Zwycięzcą konkursu został jednak uczeń klasy II c – Adrian Załęski.

Lech Wąsowski

Ogłaszamy konkurs czytelniczy!

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału

w "Nieustającym konkursie czytelniczym".

Konkurs trwa cały rok szkolny 2016/2017.

Możesz się do niego przyłączyć w każdej chwili.

Regulamin konkursu znajduje się w gablocie bibliotecznej na III piętrze.